ما همه یکسانیم

بسیار می‌بینیم که اطرافیان از سیاست های دولت انتقاد می‌کنند٬ طوری از رییس جمهور انتقاد می‌کنیم گویی از سیاره دیگری برای ما انتخاب و فرستاده شده است. اما از من بشنوید ما اکثر همتای اوییم و دلیلی نمی‌بینم اگر جای او بودیم رفتار چندان متفاوتی در پیش می‌گرفتیم. به قولی ۸۵٪ ملت احمدی‌نژاد هستند٬ حالا شاید در ظاهر معلوم نباشد اما در باطن اگر دقیق شویم رفتار ها مشابه است٬ حس عقل کل پنداشتن خودمان٬ در هر کار مربوط و نا مربوطی نظر دادن٬ خود را مرکز توجه پنداشتن٬ رویابافی و در آن زندگی کردن و ...
باورتان نمی‌شود این را ببینید. با این توضیحات:
نویسنده متن نویسنده ایست که خودش را ارزشی می‌داند و غیر حکومتی٬ فارغ‌التحصیل از مدرسه استعدادهای درخشان و دانشگاه صنعتی شریف در رشته ای فنی٬ غرب رفته و امریکا دیده. آزاد اندیش و لابد روشنفکری که چشم برخی به دهان ایشان است. ایشان با دیدن تصویری از مراسم اهدای نشانهای المپیاد ریاضی ۲۰۰۶- تصویری که دانش آموز ایرانی را پرچم بدست در کنار دانش آموز دیگری ٬ اسراییلی٬  شرکت کننده و پرچم بدست نشان می‌دهد- اسب خیالشان را به پرواز در آورده اند و از آن ماجرایی حماسی خلق کرده اند. چیزی در مایه های هاله نور در مقیاسی دیگر! داستان آنقدر مبتذل است که از تکرار آن در اینجا خودداری می‌کنم. جالب این است که ایشان تا حال لابد از اشتباه خودشان مطلع شده اند- این را از نظرات برخی که واقعیت ماجرا را در پایین ذکر کرده اند می‌گویم- اما با کمال....َت هنوز نوشته ایشان بر تارک اینترنت می‌درخشد و سندی است بر بلاهتشان و اصرار ایشان بر اینکه همه داستان حماسی پرداخته‌شان را بخوانند و  نشئه شوند که بعله هنوز آرش کمانگیری داریم و دوره دوره نامردی! خواندن نظرات خوانندگان به ذوق آمده هم خالی از تفریح نیست.


نمی‌دانم این جمله را کجا خواندم که:«فدای آنان که حقیقت را فدای مصلحت نکردند.»


---
این هم از نظرات خوانندگان آنجا که چون تضمینی نیست چند روز دیگر هم آن جا باشد- مثل برخی نظرات دیگر که پس از مدتی حذف شدند- اینجا می‌آورم:
"سلام.
من که روزی عضو تیم المپیاد ریاضی بوده‌ام و چندین سال از همراهان تیم، هیچ نشانی از پروتکل مورد اشاره شما ندیده‌ام! در عمل نیز هر ساله چه در مراسم افتتاحیه و چه در مراسم اختتامیه بسیاری از شرکت‌کنندگان با پرچم به بالای سن می‌روند. این موضوع را می‌توانید در سایت‌های المپیاد در این سال‌ها ببینید.
هر ساله نیز برخی از دانش‌آموزان ایرانی، در صورت تمایل، چنین کاری را انجام می‌دهند. داستانی که شما تعریف کرده‌اید، طبق گفته دوستانی که در این مراسم حضور داشته‌اند، تنها ساخته و پرداخته ذهن شماست؛ عدم رعایت پروتکل، در آوردنِ پرچمِ جمهوری اسلامی از میله پرچم‌های سالن، جلبِ توجهِ سایران و ...
امید نقشینه ارجمند"
پس نوشت: این هم شاهدی دیگر که ۸۵٪ ملت ما...

پس‌پسنوشت: اینجا بلاخره جواب دانش‌آموز ایرانی صاحب عکس را چاپ کردند.

/ 3 نظر / 23 بازدید
reza

Thanks, that's too interesting

بهزاد

بسيار زيبا بود. اين چرا اينجا مونده؟ بايد پخشش کرد.