معرفی کتاب:

دوستی اشاره کرد به کتابی چاپ شده که در آن مباحثی مشابه آن چه در این وبلاگ طرح می شود، مورد بررسی قرار گرفته است. من نیز کتاب دیگری قبلا" خوانده بودم که قسمتی از آن به طرح مسایل فرهنگی منفی ایرانیان پرداخته است. به معرفی آن ها می پردازم:
- کتاب " جامعه شناسی خودمانی( چرا درمانده ایم؟)". نوشته: حسن نراقی. که در سال 1383 توسط نشر اختران به چاپ نهم نیز رسیده است.
-- کتاب "ایران 1427، عزم ملی برای توسعه علمی و فرهنگی". نوشته: رضا منصوری. که چاپ دوم آن را که در سال 1378 توسط انتشارات طرح نو منتشر شده است، سالها پیش خوانده ام.
کتاب اول را همین امروز خریده ام و قصد ندارم آن را به زودی بخوانم. چون می خواهم مثالهای وبلاگم تجربیات و مشاهدات خودم باشد.
کتاب دوم را سالها قبل مطالعه کرده ام و راهکارهای پیشنهادی یک استاد فیزیک دانشگاه صنعتی شریف است برای رسیدن به توسعه در برنامه ای 50 ساله. فصل ششم آن با عنوان: "توسعه، گره ها و رگه های فرهنگی" در حدود 50 صفحه به مسایل فرهنگی مخل توسعه می پردازد.
مطالعه این دو کتاب را به تمام خوانندگان این وبلاگ و دیگرانی نیز که دغدغه های فرهنگی دارند، پیشنهاد می کنم.

/ 1 نظر / 14 بازدید
Mehrdad Rastgarian

سلام دوست عزیز خوشهالم که وبلاگی با محتوای وبلاگ شما میبینم من مایلم در وبلاگ خود لینکی به وبلاگ شما جاسازی کنم. اگر با دیدن وبلاگم از این کار من ناراضی بودید با یک پیغام مرا با خبر کنید تا آن را حذف کنم.